Ako ušetriť ďalších 23% energie? 
Dokonalým načasovaním vykurovania


Samostatne programovateľné termostatické hlavice pre zvýšenie 
komfortu bývania a zníženie nákladov na vykurovanie

Je pre nás samozrejmé, že pri odchode z bytu či z kancelárie zhasneme všetky svetlá a vypneme spotrebiče elektrickej energie, ktoré by zbytočne čerpali elektrickú energiu, a teda odčerpávali peniaze z našich peňaženiek. Ale robíme tak aj so spotrebičmi tepla, teda s radiátormi? Pritom tepelná energia tvorí až 60% našich nákladov na bývanie.

Cesta, ako nespotrebovávať tepelnú energiu v čase, keď je byt prázdny, vedie cez regulovanie dodávky tepla do radiátorov pomocou termostatických hlavíc. Ale obyčajná mechanická termostatická hlavica je mnohokrát v tomto hektickom, povinnosťami nabitom živote to posledné, čo máme na mysli, keď opúšťame byt. Vzniká nám tiež otázka: na aký stupeň nastaviť mechanickú termostatickú hlavicu, aby sme neplytvali teplom a zároveň nemali po návrate podchladený byt?

Tento problém veľmi elegantne rieši digitálna termostatická hlavica eco™, pomocou ktorej si nastavíme požadovanú teplotu v miestnosti v stupňoch Celzia a pri správnom týždennom harmonograme je možné takto ušetriť až 23% tepla spotrebovaného vo vašom byte, či v nebytovom priestore. Navyše tento nový model má integrovaný Bluetooth, čo umožňuje regulovať radiátory až zo vzdialenosti 10 metrov iba za pomoci zdarma aplikácie v mobile.

Digitálna termostatická hlavica ECO™ umožňuje nastaviť vo veľmi jednoduchom užívateľskom prostredí na každom vykurovacom telese vo vašom byte individuálny týždenný kalendár, a to presne podľa potrieb užívateľov danej miestnosti. Vyšší komfort poskytuje pri náhlych zmenách teploty v miestnosti, napr. pri vetraní, keď digitálna hlavica automaticky uzatvorí vykurovacie teleso
a preruší tak dodávku tepla (regulácia PID).

Automatická digitálna hlavica vo verzii connect® navyše umožňuje regulovať, úplne zapnúť, alebo naopak úplne vypnúť jednotlivé vykurovacie telesá vo vašom byte z akéhokoľvek miesta na svete pokrytého internetom. Takže ani neplánovaný odchod z domu na pár dní vás nezaskočí. Ak zabudnete znížiť kúrenie pri odchode, môžete tak urobiť kedykoľvek, keď sa pripojíte na internet.
  
V bežnom živote sme doma aktívni priemerne sedem hodín z dvadsiatich štyroch. V ostatnom čase sme buď v práci, alebo spíme. A práve automatickou reguláciou tepla v týchto časových úsekoch sa vytvára priestor na úsporu až 23% z dodaného tepla do vášho bytu. 

Hore